Az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre jelöltek listája
2014. szeptember 10., szerdaA Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Egyetemes Választási Bizottsága augusztus 25-én Rimaszombatban az alábbi listát hagyta jóvá az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre:
Egyetemes egyházi tisztségek:
Püspök:
Fazekas László (Komárom)
Főgondnok:
Fekete Vince (Komárom)
Magyar püspökhelyettes:
Géresi Róbert (Abaújszina)
Magyar főgondnokhelyettes:
Ing. Porubán Ferenc (Tornagörgő)
Slovenský zástupca biskupa:
ThMgr. Ján Semjan (Čaňa)
Slovenský zástupca generálneho kurátora:
Ing. Jaroslav Bánoci (Michalovce)
Ing. Július Kováč (Skároš)
Egyházmegyei tisztségek:
Pozsonyi egyházmegye:
Esperes:
Dr. Somogyi Alfréd (Apácaszakállas)
Egyházmegyei gondnok:
Ing. Molnár Rudolf (Jóka)
Egyházmegyei főjegyző:
Görözdi Miklós (Nemesócsa)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Ing. Bucsuházy István (Somorja)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Csík György (Tany)
Dr. Somogyi Alfréd (Apácaszakállas)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Édes Árpád (Alistál)
Varga László (Lakszakállas)
Zsinati világi rendes képviselő:
Ing. Bucsuházy István (Somorja)
Ing. Molnár Rudolf (Jóka)
Zsinati világi pótképviselő:
Ing. Csicsay Szilárd (Dunaszerdahely)
id. Vámos Béla (Alistál)
Komáromi egyházmegye:
Esperes:
Dr. Szénási Szilárd (Martos)
Egyházmegyei gondnok:
Gál Sándor (Búcs)
Egyházmegyei főjegyző:
Czinke Zsolt (Bátorkeszi)
Egyházmegyei világi főjegyző:
-----------------------------
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Czinke Zsolt (Bátorkeszi)
Dobai Sándor (Dunamocs)
Dr. Erdélyi Pál (Vágfarkasd)
Rácz Elemér (Marcelháza)
Dr. Szénási Szilárd (Martos)
Fazekas László (Komárom)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Erdélyi Zoltán (Perbete)
Palcsó Attila (Hetény)
Sasák Attila (Kamocsa)
Zsinati világi rendes képviselő:
Baranyay Alajos (Zsigárd)
Fitos András (Nagykeszi)
Gál Sándor (Búcs)
Zsinati világi pótképviselő:
Baranyay Zsolt (Zsigárd)
Szabó Gábor (Kisújfalu)
Barsi egyházmegye:
Esperes:
Kassai Gyula (Léva)
Egyházmegyei gondnok:
Ing. Kiss Pál (Pozba)
Egyházmegyei főjegyző:
Dr. Antala Éva (Nagyölved)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Oros Zoltán (Ipolyság)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Kassai Gyula (Léva))
Révész Tibor (Zselíz)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Dr. Antala Éva (Nagyölved)
Zsinati világi rendes képviselő:
Ing. Kiss Pál (Pozba)
Oros Zoltán (Ipolyság)
Zsinati világi pótképviselő:
Bakai Péter (Ipolyság)
Rási Szabolcs (Léva)
Gömöri egyházmegye:
Esperes:
Nagy Ákos Róbert (Runya)
Egyházmegyei gondnok:
Ing. Bán Zoltán (Rimaszombat)
Egyházmegyei főjegyző:
Boros István (Bátka)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Miklós Aladár (Felsőrás)
Pósa Zoltán (Rimaszécs)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Boros István (Bátka)
Nagy Ákos Róbert (Runya)
Szaszák Malvina (Gömörhorka)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Dr. Gál László (Rimasimonyi)
Szőkéné Orémus Zsuzsanna (Harmac)
Zsinati világi rendes képviselő:
Ing. Bán Zoltán (Rimaszombat)
Fürjes László (Kövecses)
Kolozsy Zoltán (Rimaszécs)
Zsinati világi pótképviselő:
Miklós Aladár (Felsőrás)
Ing. Pósa Dénes (Nemesradnót)
Pósa Zoltán (Rimaszécs)
Abaúj-tornai egyházmegye:
Esperes:
Orémus Zoltán (Kassa)
Egyházmegyei gondnok:
Szaniszló Sándor (Komaróc)
Egyházmegyei főjegyző:
Varga Zoltán (Szádalmás)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Ing. Ujlaki Ferenc (Kassa)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Hranyó Mihály (Tornagörgő)
Parti Tibor (Szeszta)
Varga Zoltán (Szádalmás)
Zsámbok Piroska (Gice)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Mudi Róbert (Berzéte)
---------------------------
Zsinati világi rendes képviselő:
Icso Béla (Barka)
Szaniszló Sándor (Komaróc)
Ing. Ujlaki Ferenc (Kassa)
Zsinati világi pótképviselő:
Borzy Bálint (Szalóc)
Juhász István (Csécs)
Pápezsik Margit (Pelsőc)
Zempléni egyházmegye:
Esperes:
----------------------
Egyházmegyei gondnok:
Ing. Asszonyi Árpád (Kisgéres)
Fülöp Pál (Perbenyik)
Egyházmegyei főjegyző:
Blanár Erik (Kisgéres)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Szimkó Géza (Királyhelmec)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Kendi Csaba (Bacska)
Molnár István (Királyhelmec)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Kiss Miklós (Örös)
Spisák István (Ladmóc)
Zsinati világi rendes képviselő:
Ing. Asszonyi Árpád (Kisgéres)
Furik Csaba (Kisgéres)
Fülöp Pál (Perbenyik)
Zsinati világi pótképviselő:
Rácz Sándor (Örös)
Szimkó Géza (Királyhelmec)
Ungi egyházmegye:
Esperes:
Kraus Viktor (Mokcsakerész)
Egyházmegyei gondnok:
Kendi Géza (Bés)
Papp László (Nagykapos)
Egyházmegyei főjegyző:
Tirpák István (Bés)
Egyházmegyei világi főjegyző:
Révész Lajos (Nagyszelmenc)
Simon Péter (Nagykapos)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Molnár Zsolt (Csicser)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Tirpák István (Bés)
Zsinati világi rendes képviselő:
Czinke István (Vaján)
Zsinati világi pótképviselő:
Hajdók Vince (Csicser)
Dr. Hudák Bálint (Deregnyő)
Nagymihályi egyházmegye:
Senior:
--------------------------
Seniorátny kurátor:
Ing. Blažej Knežo (Michalovce)
Zástupca seniora:
Mgr. Erika Dékányová (Bánovce nad Ondavou)
Zástupca seniorátneho kurátora:
---------------------------
Riadny duchovný poslanec synody:
Mgr. Erika Dékányová (Bánovce nad Ondavou)
Náhradný duchovný poslanec synody:
Mgr. Erika Šrojtová (Lúčky)
Riadny laický poslanec synody:
---------------------------
Náhradný laický poslanec synody:
Ing. arch. Eva Kutašová (Slavkovce)
Ondava-hernádi egyházmegye:
Senior:
Ing. Mgr. Juraj Brecko (Tušice)
Seniorátny kurátor:
Ing. Ján Janovčík (Vajkovce)
Zástupca seniora:
Mgr. Janette Knežová (Trebišov)
Zástupca seniorátneho kurátora:
Ing. Ľubomír Kozma (Čaňa)
Ing. Róbert Šereš (Košice)
Riadny duchovný poslanec synody:
Mgr. Jaroslav Széles (Košice)
Náhradný duchovný poslanec synody:
ThMgr. Ján Semjan (Čaňa)
Riadny laický poslanec synody:
Mgr. Irena Bittóová (Ždaňa)
Ing. Pavol Gurbaľ (Vyšný Čaj)