Általános tisztújítás 2020 – Az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre választásra bocsátott jelöltek jegyzéke
2020. november 06., péntekA Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Egyetemes Választási Bizottsága 2020. november 5-én Rimaszombatban megvizsgálta az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre jelölt személyek nyilatkozatait, és a választhatóság feltételeit teljesítő, valamint a jelölést elfogadó személyeket a szavazólapoknak a szavazó egyházközségeknek való megküldésével választásra bocsátotta.
Az egyetemes egyházi tisztségekre választásra bocsátott jelöltek:
Püspök:
Géresi Róbert (Abaújszina)
Főgondnok:
Porubán Ferenc (Tornagörgő)
Magyar egyetemes lelkészi főjegyző:
Rákos Loránt (Kövecses)
Magyar egyetemes világi főjegyző:
Kiss Pál (Pozba)
Szlovák egyetemes lelkészi főjegyző:
Ján Semjan (Hernádcsány)
Jaroslav Széles (Kassa)
Szlovák egyetemes világi főjegyző:
Gurbaľ Pavol (Felsőcsáj)
Egyházmegyei tisztségre választásra bocsátott jelöltek egyházmegyék szerint:
Pozsonyi egyházmegye
Esperes:
Görözdi Miklós (Nemesócsa)
Egyházmegyei gondnok:
Molnár Rudolf (Jóka)
Lelkészi főjegyző:
Misák Alica (Csilizpatas)
Világi főjegyző:
Horváth Andrea (Felsőpatony)
Süll Ferenc (Kolozsnéma)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Görözdi Miklós (Nemesócsa)
Lévai Attila (Csicsó)
Zsinati világi rendes képviselő:
Bucsuházy István (Somorja)
Molnár Rudolf (Jóka)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Buza Zsolt (Pozsony)
Édes Árpád (Alistál)
Langschadl István (Padány-Bögellő)
Zsinati világi pótképviselő:
Csicsay Szilárd (Dunaszerdahely)
Horváth Andrea (Felsőpatony)
Horváth Béla (Alistál)
Süll Ferenc (Kolozsnéma)
Komáromi egyházmegye
Esperes:
Szénási Szilárd (Martos)
Egyházmegyei gondnok:
Csonthó Csaba (Negyed)
Lelkészi főjegyző:
Czinke Zsolt (Bátorkeszi)
Világi főjegyző:
Borbély Krisztína (Komárom)
Fitos András (Nádszeg)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Czinke Zsolt (Bátorkeszi)
Dobai Sándor (Dunamocs)
Erdélyi Pál (Vágfarkasd)
Fazekas László (Komárom)
Zsinati világi rendes képviselő:
Baranyay Zsolt (Zsigárd)
Baros Róbert (Deáki)
Csonthó Csaba (Negyed)
Jánosdeák Gábor (Komárom)
Kecskés Imre (Perbete)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Erdélyi Zoltán (Perbete)
Csonthó Aranka (Negyed)
Zsinati világi pótképviselő:
Bugár Ildikó (Negyed)
Pethes István (Kamocsa)
Seres Róbert (Vágfarkasd)
Vajkai Miklós (Komárom)
Barsi egyházmegye
Esperes:
Révész Tibor (Zselíz)
Egyházmegyei gondnok:
Oros Zoltán (Ipolyság)
Lelkészi főjegyző:
Dukon András (Pozba)
Világi főjegyző:
Mente Róbert (Pozba)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Icso Sándor (Vámosladány)
Révész Tibor (Zselíz)
Zsinati világi rendes képviselő:
Cserba Gabriella (Zselíz)
Oros Zoltán (Ipolyság)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Antala Éva (Nagyölved)
Dukon András (Pozba)
Zsinati világi pótképviselő:
Antal Árpád (Nagyod)
Mente Róbert (Pozba)
Gömöri egyházmegye
Esperes:
Nagy Ákos Róbert (Runya)
Egyházmegyei gondnok:
Madarász Béla (Lénártfalva )
Lelkészi főjegyző:
Boros István (Bátka)
Világi főjegyző:
Miklós Aladár (Felsőrás)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Boros István (Bátka)
Nagy Ákos Róbert (Runya)
Nagypál Malvina (Gömörhorka)
Zsinati világi rendes képviselő:
Gáspár Tibor (Fülek)
Gyurán Ágnes (Bátka)
Kotán Katalin (Naprágy)
Madarász Béla (Lénártfalva)
Miklós Aladár (Felsőrás)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Szőke Zsuzsanna (Harmac)
Kovács Tímár Ildikó (Rimaszombat)
Zsinati világi pótképviselő:
Dávid László (Tornalja)
Gáspár Tibor (Fülek)
Kotán Katalin (Naprágy)
Kovács Ildikó (Zádorháza)
Abaúj-tornai egyházmegye
Esperes:
Orémus Zoltán (Kassa)
Egyházmegyei gondnok:
Szaniszló Sándor (Komaróc)
Lelkészi főjegyző:
Varga Zoltán (Szádalmás)
Világi főjegyző:
Icso Béla (Barka)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Molnár Árpád (Szepsi)
Orémus Zoltán (Kassa)
Parti Tibor (Szeszta)
Zsinati világi rendes képviselő:
Demeter Ibos Henrietta (Kuntapolca)
Icso Béla (Barka)
Szaniszló Sándor (Komaróc)
Vasil Aranka (Magyarbőd)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Vargha Balázs (Szádelő)
Lucskay András (Nagyszalánc)
Zsinati világi pótképviselő:
Komjáty Csaba (Torna)
Tímár János (Nagyida)
Zempléni egyházmegye
Esperes:
Kendi Csaba (Bacska)
Egyházmegyei gondnok:
Asszonyi Árpád (Kisgéres)
Lelkészi főjegyző:
Blanár Erik (Kisgéres)
Világi főjegyző:
Szimkó Géza (Királyhelmec)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Kiss Miklós (Örös)
Molnár István (Királyhelmec)
Zsinati világi rendes képviselő:
Furik Csaba (Kisgéres)
Tóth Géza (Kiskövesd)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Györky Szilvia (Alsómihályi)
Szopó Ferenc (Szentes)
Zsinati világi pótképviselő:
Fülöp Pál (Perbenyik)
Szimkó Géza (Királyhelmec)
Ungi egyházmegye
Esperes:
Kraus Viktor (Mokcsakerész)
Egyházmegyei gondnok:
Hajdók Vince (Csicser)
Lelkészi főjegyző:
Tirpák István (Bés)
Világi főjegyző:
Kalán János (Deregnyő)
Sipos István (Iske)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Molnár Zsolt (Csicser)
Zsinati világi rendes képviselő:
Boczán Ferenc (Nagykapos)
Molnár László (Abara)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Beňadik Adrián (Abara)
Zsinati világi pótképviselő:
Boczán Ferenc (Nagykapos)
Nagymihályi egyházmegye
Esperes:
Dékányová Erika (Bánóc)
Egyházmegyei gondnok:
–
Lelkészi főjegyző:
Gajdošoci Juraj (Nagymihály)
Világi főjegyző:
Dékány Radoslav (Bánóc)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
Dékányová Erika (Bánóc)
Zsinati világi rendes képviselő:
Dékány Radoslav (Bánóc)
Ohriska Martin (Nagymihály)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Gajdošoci Juraj (Nagymihály)
Zsinati világi pótképviselő:
Ján Rasky (Petrik)
Ondava-hernádi egyházmegye
Esperes:
Juraj Brecko (Tusa)
Egyházmegyei gondnok:
–
Lelkészi főjegyző:
–
Világi főjegyző:
Daniel Szántai (Györke)
Zsinati lelkészi rendes képviselő:
–
Zsinati világi rendes képviselő:
Irena Bittóová (Hernádzsadány)
Zsinati lelkészi pótképviselő:
Erika Domonkošová (Kassa)
Zsinati világi pótképviselő:
–
reformata.sk